یکی از مشهودترین و مهم ترین قوانینی که تجربه کردم قانون عمل و عکس العمله . در این جهان من نمی تونم بدی کنم و انتظار خوبی داشته باشم ، نمی تونم کار نکنم و انتظار روزی داشته باشم ، نمی تونم بد اخلاق باشم و انتظار مهربانی داشته باشم ، نمی تونم خیانت کنم و انتظار وفا داشته باشم .

حالا بریم ببینیم این قانون رو کجاها میشه دید در بین بزرگان .

آنچه من خودم با دوستانم در میون میذارم بیت زیبای "این جهان کوه است و فعل ما ندا"ی مولاناست . خیلی زیبا و ساده گفته .

این جهان کوه است و فعل ما ندا 
سوی ما آید نداها را صدا 
فعل تو کان زاید از جان و تنت 
همچو فرزندی بگیرد دامنت 
پس تو را هر غم که پیش آید ز درد
بر کسی تهمت منه، بر خویش گرد 
فعل تست این غصه های دم به دم 
این بود معنای قَد جَفٌَ القَلَم!

و اگه بریم سراغ بقیه ی منابع .

یا به قولی

و اینجا هم داریم .

یا به قول شاعر

اما اگه داریم طبق قوانین الهی زندگی می کنیم . در مسیر آرامش هستیم و نیکی می کنیم و بدی می بینم و درکی از اینکه چرا این اتفاق افتاد نداریم ، اونجاست که پای سپردن به مراقبت خداوند به میون میاد . چه کسی بهتر از اونکه داریم در مسیرش حرکت می کنیم خیر ما و شیوه ی مراقبت از ما رو می دونه . پس بهش توکل می کنیم و نتیجه گرا نیستیم . و به خودش میسپاریم .

در راستای این قانون ، اگه نیکی کنی نیکی می بینی ، وقتی به نیاز مندی کمک می کنی ، هنگام نیاز کسی دستت رو خواهد گرفت . وقتی عشق بلاعوض هدیه می دی ، عشق بلاعوض خواهی گرفت و هر گاه زیبا زندگی کنی ، زندگی برات زیبایی ها خواهد آفرید .

و روی دیگه ی سکه رو همه خوب می دونیم .

تغییر زندگی دیگران ...

قانون عمل و عکس العمل

، ,داشته ,تونم ,رو ,کنیم ,نمی ,نمی تونم ,داشته باشم ,می کنیم ,و انتظار ,این جهان

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تعمیر لباسشویی و ظرفشویی در کرج ساحل نجات ❣دیار خورشید❣ Comment passent mes jours مراقبت های پوست، مو، جراحی زیبایی و لاغری فرهنگ و هنر parastarA چسب sc2000 دانلود کتاب تاریخی شرکت هنرپردازان نبض